Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 29.08.2018 22:01:26 

Moje motorky....

Jawetta Standard

  Jawetta Standard...

  Tento výborný stroj jsem si koupil 13. října 2007 za 1100Kč, od pana Andra z Přelouče (jawari.sweb.cz). Ihned po   přivezení jsem se pustil do rozebírání a už jsem se těšil, jak si na ní za pár měsíců vyjedu. Chybí jí pár dílů jako: nosič, výfuk, buben zadního kola a hlava. Nyní je v mé dílničce rozebraná na šroubky a čeká na opravu motoru a laku.

3. 11. 2007   Přivezl jsem si válec a karburátor do Prahy. Karburátor jsem vyvařil v octu a vyčistil. Válec jsem nastříkal čistící pěnou na trouby a poté umyl čiprem. Dalo to velkou práci, ale výsledek stojí za to... Příští víkend válec povezu na výbrus.

11. 11. 2007   Na chalupě jsem koupil pneumatiku a duši a dal jsem dohromady přední kolo. Začal jsem montovat motor. Domů jsem si přivezl víko motoru na vyleštění a rukojeti na umytí.

14. 11. 2007   Přišly díly na Jawettu od pana Žemly. Stojánek, zapalování, přepínač na světlo, hlava motoru, rozeta. Tímto mu děkuji za laskavost.

17. 11. 2007   Na skok jsem se stavil na chalupě, a stačil jsem smontovat motor, vyčistit rukojeti, stojánek a všechny nové díly. Hlavně tedy hlavu motoru, dnes pro změnu Mr. Proprem. Vypadá to velmi pěkně. Teď už jen leštit motor, počkat na výbrus a pak se pustím do kostry. Teď v zimě by mi barva špatně schla a tak to nechám na jaro...

1. 12. 2007   K ježíškovi jsem si koupil plnič a akrylovou barvu 8850. Ještě koupím linky a pak se do toho pustím. Příští týden Jawetta pojede na vyvaření některých částí kostry. Doufám že ježíšek přinese i cívku a celý seznam jiných dílů...

9. 12. 2007   Kostru jsem odvezl na vyvaření všelijakých děr a prasklinek.  Výbrus pořád ještě není hotový.. Panu Smetanovi se asi do toho moc nechce..

25. 12. 2007   Výbrus pořád není hotový... Kostra je vyvařená. Ježíšek přinesl cívku a barvy, takže na jaře se to zabrousí, zakytuje, nalakuje a možná i smontuje. Bude to asi ze zpožděním kvůli čezetě.

14. 1. 2008   Objednal jsem si sadu elektroinstalace. Jsou tam veškeré potřebné dráty, a návod jak je zapojit. Aspoň se s tím nebudu piplat. :-)

20. 1. 2008   Přišla nová elektroinstalace. Výbrus je už hotový, stačí smontovat.

2. 2. 2008   Na burze ve Zloníně jsem si koupil nosič, vzduchový filtr, fajfku a lanka.

2. 3. 2008  Konečně přišla na řadu zase Jawetta. Smontoval jsem komplet motor a mám domluvenou novou kostru, z důvodu žalostného stavu i po vyvaření. Příště si pro ni pojedu.

6. 4. 2008  Pořízena nová kostra, která je v nádherném stavu, není orezla, stačí trochu zbrousit a nalakovat. S ní přišel i nový nosič. Starý prodávám.

21. 5. 2008  Kostra vyklepána, odrezena a polovina již stříklá plničem. Teď jen brousit, brousit a zase brousit

7. 9. 2008  Konečně se zase dostala na řadu, a po dlouhém broušení dostala nádherný a nový červený lak v odstínu 3004, který je jen o trošičku rozlišný od originálních částí. Přední vidlice,  blatník, maska a nosič jsem odvezl k Panu Polákovi do Zbyslavi na opískování. Naskytl se problém se zapalovací cívkou, která se nevejde do zapalování....

28. 9. 2008  Smontoval jsem zapalování, a hodila první jiskru naděje. Nalil jsem benzín, ale běžela jen do té doby kdy se přetrhl aušus klínek z internetu. Takže mam co dělat s broušením nového... Snad to za týden hodím do kupy a projedu to... :-)))

5. 10. 2008  Jawettka konečně v provozu. Projetí na ni je jedna velká nádhera. S prozatimním sedlem ze starého kola je jízda plavná a pohodlná. Až na praskající klínek vše funguje tak jak má.

Jawetta je již kompletně hotová. Pomaličku ji zajíždím a užívám si každý kilometr ujetý na ni. Moc sice ještě netáhne, ale to je po výbrusu samozřejmé. Již teď se těším na léto, kdy si vyjedu na vyjížďku s lidma, kteří mi jawettu prodali.(Jawari.sweb.cz). Renovace mi trvala celý rok. Hodin práce bylo ale neskutečně málo, protože jsem vedle ni opravoval a renovoval ještě čezetu. Celkový rozpočet renovace Jawetty najdete v sekci Renovace/opravy. Na závěr přidávám poděkování lidem, bez kterých by Jawetta nebyla hotová.

 1. Karel Brož - Pomáhal kitovat a brousit a sestavovat.
 2. Jiří Andr - Prodal mi Jawettu. Můžete se podívat ne jeho web jawari.sweb.cz
 3. R. Žemla - Prodal mi spousty náhradních dílů. Jeho web www.volny.cz/mopedy.atd
 4. P.Smetana - Dělá výbrusy v Čáslavi
 5. Spousta obchodníků na burze.
 6. A hlavně rodiče, případně jejich známí.

   

  V inzerci                                           Karburátor po umytí                   Válec po umytí

     

   

  Čipro                                               Čistič na trouby                             Někdo spí s plyšákem....

       

  Staré vs. Nové                                 Umýt                                                 Stará kostra

       

  Udělané kolo                                       Přední vidlice                              Stará kostra po vyvaření

     

  Stará vs. nová                             Nákup na burze                       Nový lak

       

  Já a Jawetta                                                 Jawetta a Karel Brož                             Opět Karel Brož

     

  Jawettka zezádu                                         Zadní světélko                                         To vzadu jsem já:-)

      

  Lazení karburátoru                        Motor ležmo                                 Komplet bez linek

           

         Zlatá Jawa                                     Pěkně zepředu                              Pěkně zepředu                                                

               
              

        Z boku                                           Nový kryt řetězu                               Na moped srazu ve Světlé n/S

                

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 


   


TOPlist