Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 29.08.2018 22:01:26 

Moje motorky....

Stadion S11
Stadion S11...
  Začalo to před vánocemi 2006, kdy jsem si vymyslel, že bych si mohl sehnat Stadiona S11. Na jaře jsem se byl zeptat známého a ten mě poslal za naším sousedem. Došel jsem za ním a on mi věnoval kostru i s blatníky. Poté nastalo nekonečné broušení a lakování kostry. Mezi tím jsem si za 1500Kč koupil pěkný motor (tímto chci poděkovat panu Žemlovi - www.volny.cz/mopedy.atd) . Nechal jsem udělat výbrus a nyní šlape jako hodinky. Kamarád mi dal svojí S22, abych si z ní vymontoval kola, rozetu, řídítka a ostatní shodné věci. Na burze jsem si sehnal všechny chybějící věci. Poté začalo lakování kol. Když bylo všechno opravené, začalo montování. Nejdříve kola, řídítka a nakonec motor. Blatníky a nádrž jsem natřel bílou barvou, která byla stará a nebyla pěkná. Tak jsem si koupil sprej (slonová kost) a opravil přední a zadní blatník. Mezitím jsem ho stačil odřít. Jediné co mi zatím chybí je nosič, který se jeví jako nesehnatelný. Sice jeden mám, ale to je jen vnitřní schránka, takže ji možná namontuji. Abych věděl, kolik tak najedu, namontoval jsem na něj tachometr z kola. Snad bude fungovat..Moped je pojízdný a šlape jako hodinky. Je zde ale malý problém,a to ten, že při vyšších rychlostech se moped rozkmitá a přestane být ovladatelný,proto se musí zpomalit. Jinak svezení na něm je opravdu milý zážitek. Budu ho řešit tím, že o vánocích opravím středy kol, a namontuji novou rozetu. Po dlouhé době čekání na jaro, jsem znovu nalakoval zadní blatník a namontoval světlo.
2008: Na burze jsem koupil čerstvě opískovaný nosič za 600 kč, který v dohledné době namontuji. Dále jsem zakoupil povinné zrcátko.
 
2009: Tři roky provozu se neobejdou bez menších či větších škrábanců, a protože už tyto šrámy vadili vzhledu mopedu, musel jsem na začátku května vzít barvy a mopedu opravit zevnějšek. Bohužel jsem však narazil na problém, který se mi zdál být noční můrou. A to ten, že celý rám je zkřížený. Takže až dodělám čezetu tak koupím nový rám, nalakuju ho a vyměním.

         
   První den                                       První den + já                               Po pár měsících

      
  Bez nádrže                                     Lakování nádrže                            Lakování nádrže 2

       
          Bez zadního světla, nosiče a nenalakovaného blatníku.             Nádrž

                                         Motor                                                   Stadion zatím bez nosiče             Stadion zatím bez nosiče

     
   
Stadion zatím bez nosiče             Stadion zatím bez nosiče
TOPlist